Słoiku, możesz głosować w Warszawie

[R.]: Nawet jeśli nie jesteście zameldowani, ale na stałe mieszkacie w Warszawie, możecie w wyborach samorządowych zagłosować w stolicy. Wzięcie udziału w wyborze m.in. prezydenta Warszawy nie wymaga dużego zachodu, bo wszystkie formalności załatwicie przez internet.

Jeżeli mieszkacie w Warszawie i to tu chcecie kreować samorządową rzeczywistość, ale meldunek wciąż macie z rodzinnej miejscowości, czeka Was parę kliknięć. Oczywiście możecie to też załatwić po staroświecku, czyli w urzędzie, ale nie o tym tutaj.

Aby zagłosować w Warszawie, słoiki bez meldunku w stolicy muszą wpisać się do rejestru wyborców. Można to w dość prosty sposób zrobić poprzez stronę obywatel.gov.pl. Musimy zalogować się tam na swoim profilu zaufanym (można go utworzyć on-line m.in. za pośrednictwem bankowości elektronicznej niektórych banków), podać warszawski adres zamieszkania, wrzucić skan bądź zdjęcie dowodu osobistego i wybrać gminę, w której chcemy oddać głos.

To nie koniec procedury. Nasz wniosek wpływa do wybranego urzędu gminy i w ciągu trzech dni powinniśmy dostać odpowiedź czy wpisano nas do rejestru wyborców.Jeśli urząd z jakichś powodów Wam odmówi macie trzy dni na odwołanie się do sądu za pośrednictwem gminy.

Dokonanie wpisu nie jest trudne, a instrukcje na stronie obywatel.gov.pl przejrzyste. Nie powinno Wam to sprawić większych problemów. Do zobaczenia przy urnach 🙂

[R.]

You may also like...

1 Comment

  1. sloik says:

    Nie miałem pojęcia, dzięki,chętnie zagłosuję!

Comments are closed.