Kopalnia książek po 5 zł, czyli kiermasz wart polecenia

[M.] Kopalnia książek to chyba dobre określenie miejsca na warszawskiej Woli, które wczoraj odwiedziliśmy. Wielki magazyn wypełniony tysiacami książek – każda z nich po maksymalnie 5zł. Wśród niezmierzonej ilości tytułów każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i duży koszyk. Tak w skrócie opisać można wyprzedaż w warszawskiej hurtowni książek Expans.

Na wyprzedaż książek trafiliśmy za pomocą dzisiejszej „poczty pantoflowej”, czyli za pomocą Facebooka. Jako, że oboje bardzo lubimy czytać. ([R.] musi wzmacniać półki dodatkowymi kołkami, bo nie utrzymują już ciężaru naszych zbiorów), postanowiliśmy na wyprzedaży spędzić nasz niedzielny wieczór.

Na Facebooku widzieliśmy zdjęcia, ale to, co zobaczyliśmy po wejściu do wielkiego magazynu przerosło nasze wyobrażenia. Magazyn ma kilka korytarzy, na każdym ustawione dziesiątki palet z setkami książek. Taka ilość może przyprawić o zawrót głowy, tym bardziej, że w środku unosi się specyficzny zapach druku.

Uginające się palety przepełnione są książkami o różnej tematyce: od poradników dla ogrodników, poprzez fantastykę, książki psychologiczne, dla dzieci, kryminały, biografie, literaturę religijną, książki kucharskie, kolorowanki dla dzieci i dorosłych… Jednak próżno wśród regałów szukać logiki ich rozłożenia, nie znajdziemy tam bowiem tabliczek informujących nas o rodzaju literatury na danej półce, a jedynie kartki zabraniające wchodzenia na regały i te kierujące do kas (ważna informacja – za książki można płacić kartą!).

Na obejście większości regałów (przyznajemy się bez bicia, że nie udało nam się podejść do każdej palety), potrzebowaliśmy blisko dwóch godzin. Choć gdyby ktoś z Was sumiennie chciał przejrzeć wszystkie pozycje, powinien zarezerwować sobie około 3h – Empik to przy tym mały pikuś. Czy bolały Was kiedyś nogi po wyjściu z Empiku? Tutaj jest to gwarantowane.

Ten „kiermasz” ma też wady, choć może to nie wady, a jedynie mankamenty, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie książki wycenione są na max 5 zł? Po pierwsze, część książek stoi w wodzie. Rozumiem, że jeśli nikt ich nie kupi, pewnie zostaną zniszczone. Jednak po prostu jest to przykre. Choć ja nie jestem tak przewrażliwiona na punkcie książek ([R.] gdy zobaczy na książce kubek czeka mnie spojrzenie o temperaturze lodowca). Dodatkowo próżno wśród tytułów szukać gorących nowości.

Jednak zdecydowanie polecamy to miejsce. Kupiliśmy 14 książek o łącznej wartości 70 zł. Kwota wydaje się niewielka, biorąc pod uwagę fakt, że w Empiku w tej kwocie kupilibyśmy dwa tytuły. Cena, jak parę razy wspominaliśmy – maksymalnie 5 zł. Nam za każdą pozycję policzono maksymalną kwotę, ale co tam…

Jeśli książki są ważne również dla Was i sami chcielibyście się przekonać jak wygląda ta wielka kopalnia tytułów i być może znaleźć jakąś perełkę, warto się spieszyć, bo wyprzedaż trwa jedynie do soboty (2 czerwca). Tutaj macie link ze szczegółami.

[M.]

You may also like...

1 Comment

  1. Ania says:

    *półki 😉
    Na pewno się wybiorę

Comments are closed.